Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nigdy więcej kibicek

23 października 2018 | Rzecz o prawie | wkt

Prokurator generalny Muhammad Dżafar Montazeri ostrzegł, że nie pozwoli, by na stadionie w Teheranie znów mecz piłkarski oglądały kobiety.

W zeszłym tygodniu w towarzyskim spotkaniu Iran zmierzył się z Boliwią, a władze zezwoliły kobietom na wstęp na stadion. Według Montazeriego był to ewidentny grzech, który wywołał jego dezaprobatę.

– Jesteśmy państwem islamskim, jesteśmy muzułmanami. To, że kobieta idzie na stadion i ogląda półnagich mężczyzn w sportowym ubraniu, prowadzi do grzechu. Jako prokuratura zajmiemy się każdym takim kolejnym przypadkiem –oświadczył prokurator generalny. Odkąd w Iranie w 1979 r. rewolucja strąciła szacha i wprowadziła rządy duchownych, kobiety nie mogą przebywać na stadionach. Ostatnio te przepisy zaczęły być krytykowane i władza je rozluźnia. Za zmianą opowiada się prezydent kraju Hasan Rowhani.

W Teheranie mówi się, że kobiety być może będą mogły wejść na stadion na wtorkowy mecz azjatyckiej Ligi Mistrzów między klubami Persepolis Teheran i Al-Sadd z Kataru. Prokurator Montazeri już zapowiedział, że jeśli tak się stanie, władze miasta mogą mieć problemy. ©℗

Wydanie: 11187

Wydanie: 11187

Spis treści
Zamów abonament