Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy osoba zajmująca wyższe stanowisko w służbie cywilnej sama może zdecydować o odejściu z urzędu?

23 października 2018 | Dobra Administracja | Małgorzata Jankowska

∑ Członek korpusu służby cywilnej zatrudniony na podstawie powołania może być w każdej chwili odwołany ze stanowiska. 
Czy jeśli sam będzie chciał odejść z urzędu może wypowiedzieć stosunek pracy albo rozwiązać go w trybie natychmiastowym?

W związku z tym, że zgodnie z art. 53a ust. 5 ustawy o służbie cywilnej, powołanie na wyższe stanowiska w służbie cywilnej jest równoznaczne z nawiązaniem stosunku pracy na podstawie powołania, w rozumieniu przepisów kodeksu pracy, zasady dotyczące rozwiązania stosunku pracy takich osób regulują przepisy tego kodeksu. Zgodnie z nimi (art.70 kp) pracownik zatrudniony na podstawie powołania może być w każdym czasie –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 11187

Wydanie: 11187

Spis treści
Zamów abonament