Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rafał Trzaskowski wchodzi do politycznej pierwszej ligi

23 października 2018 | Kraj | Michał Szułdrzyński

Przed nowym prezydentem Warszawy otwierają się zupełnie nowe polityczne możliwości. Pojawił się ktoś, kogo opozycja może wystawiać w wyborach prezydenckich.

Być może z punktu widzenia polityki ogólnopolskiej wynik wyborów prezydenckich w Warszawie nie jest aż tak ważny. Bo to nie warszawski ratusz kreuje politykę ogólnopolską i nie on rozstrzyga kwestie ważne dla lokalnego życia ponad 90 proc. Polaków, którzy nie mieszkają w aglomeracji warszawskiej. Robią to ich burmistrzowie, wójtowie i prezydenci. Warszawa ma jednak znaczenie symboliczne, a w polityce symbole miewają kolosalne znaczenie, czasem nawet większe niż szara rzeczywistość. Zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w Warszawie może łatwo stać się symbolem ostatnich wyborów samorządowych. Niemal nikt nie spodziewał się, że los stolicy rozstrzygnie się w pierwszej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11187

Wydanie: 11187

Spis treści
Zamów abonament