Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

#Me Too jako broń w walce politycznej

20 listopada 2018 | Rzecz o prawie | Andrzej Bryk

USA (część 1) | Molestowanie seksualne i nominacje do Sądu Najwyższego

Mija rok od powstania ruchu #MeToo. Kampania oskarżeń o seksualne molestowanie znanych osób z Hollywood stała się szybko narzędziem rozgrywek politycznych. Uderzyła też w prezydencką nominację konserwatywnego sędziego Bretta Kavanaugha do Sądu Najwyzszego USA, oskarżonego przez Christine Ford o usiłowanie gwałtu w czasie imprezy szkolnej sprzed 36 lat. Po niej pojawily się jeszcze dwie panie. Oskarżenia te były polityczną ustawką liberalnej lewicy.

Kanavaugh nie był pierwszy

Kanavaugh był weryfikowany przez FBI w trakcie swojej kariery sześciokrotnie, by wykluczyć zdarzenia mogące zagrozić jego niezawisłości. Trump polecił FBI, by uczyniła to ponownie . Raport końcowy nie potwierdził oskarżeń. Nie zgadzały się fakty lub nie były możliwe do zweryfikowania. Demokraci i liberalna lewica zarzucili raportowi nierzetelność, twierdząc, że Kavanaugh stał się w obliczu medialnych oskarżeń zbyt kontrowersyjny. Stracił wiarygodność i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11210

Wydanie: 11210

Spis treści
Zamów abonament