Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Indeksy żegnają czerwień

20 listopada 2018 | Ekonomia
akcje banków na celowniku kupujących  Warszawska giełda okazała się odporna na negatywne impulsy z zagranicy.  W centrum uwagi krajowych inwestorów był sektor bankowy.
źródło: Rzeczpospolita
akcje banków na celowniku kupujących Warszawska giełda okazała się odporna na negatywne impulsy z zagranicy. W centrum uwagi krajowych inwestorów był sektor bankowy.

giełda | Nastroje wokół banków nieco się uspokoiły, 
dlatego notowania większości z nich odrobiły straty. jacek mysior

 

Po rozczarowującej końcówce minionego tygodnia optymizm ponownie zawitał na warszawski parkiet, choć odbicie rodziło się w sporych bólach. Zakupom w Warszawie początkowo sprzyjały pozytywne nastroje na pozostałych europejskich rynkach akcji. Handlujący tam inwestorzy ochoczo zabrali się do odkupywania przecenionych akcji. Jednak w miarę upływu czasu przewaga kupujących topniała.

O losach sesji w Europie przesądziło włączenie się do gry amerykańskich inwestorów, którzy bardziej byli zainteresowani pozbywaniem się posiadanych akcji. W efekcie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11210

Wydanie: 11210

Spis treści
Zamów abonament