Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sklep z trunkami zlokalizowany 20 metrów od szkoły i kościoła to za blisko

20 listopada 2018 | Dobra Administracja | Mateusz Adamski

Odległości punktów sprzedaży alkoholu od obiektów chronionych na 20 metrów jest za mała, nie ogranicza dostępności alkoholu.

Prokurator regionalny zaskarżył uchwałę rady gminy P. w sprawie usytuowania na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

W kwestionowanej uchwale ustalono, że miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejsce sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży na terenie gminy nie mogą być usytuowane w odległości mniejszej niż 20 m od placówek oświatowo-wychowawczych, kościołów i cmentarzy oraz zakładów opieki zdrowotnej.

Zdaniem prokuratora stało to w oczywistej i rażącej sprzeczności z celami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Prokurator podkreślił, iż celem jaki przyświecał prawodawcy przy tworzeniu przepisów ustawy było ograniczenie dostępności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11210

Wydanie: 11210

Spis treści
Zamów abonament