Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budowa sal gimnastycznych z prawem do odliczenia

20 listopada 2018 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Szkoły, będące gminnymi jednostkami budżetowymi, wykonując zadania dotyczące edukacji publicznej, nie działają w charakterze odrębnych od gminy podatników podatku VAT.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 6 sierpnia 2018 r. (sygn. IBPP3/443-136/13-2/EJ) rozstrzygnął kwestię możliwości odliczenia podatku VAT w związku z budową, przebudową i modernizacją sal gimnastycznych przekazywanych szkołom w trwały zarząd. Interpretacja została wydana po ponownym rozpatrzeniu sprawy w związku z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 24 stycznia 2018 r. (sygn. akt I FSK 446/14) oraz wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z 4 grudnia 2013 r. (sygn. akt I SA/Kr 1344/13).

W omawianej sprawie gmina złożyła wniosek o interpretację 5 lutego 2013 r. Wnioskodawca wskazał, że ponosi wydatki związane z przedsięwzięciami polegającymi na budowie, przebudowie i modernizacji sal gimnastycznych przy szkołach. Obiekty sportowe są wykorzystywane nieodpłatnie przez uczniów w trakcie zajęć szkolnych, a także oddawane w najem lub dzierżawę.

Wnioskodawca...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11210

Wydanie: 11210

Spis treści
Zamów abonament