Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niepełnosprawni: wydanie karty parkingowej wymaga indywidualnego podejścia

16 kwietnia 2019 | Dobra Administracja | Danuta Frey

Kiedy wezwana osoba nie może stawić się z powodu choroby, kalectwa lub innej niedającej się pokonać przeszkody, można przyjąć wyjaśnienie albo przesłuchać ją w miejscu jej pobytu – przypomniał sąd.

 

Mieszkanka woj. warmińsko-mazurskiego zwróciła się do przewodniczącego Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności o wydanie karty parkingowej. Organ wezwał jednak kobietę do złożenia wniosku w siedzibie Zespołu. Nieuzupełnienie tego braku spowoduje pozostawienie wniosku bez rozpoznania.

Wnioskodawczyni wyjaśniła, że porusza się wyłącznie na elektrycznym wózku inwalidzkim, do transportu którego konieczny jest specjalistyczny samochód. Może jednak złożyć osobiście wniosek w swoim miejscu zamieszkania. Niczego to nie zmieniło. Przewodniczący Zespołu poinformował inwalidkę o pozostawieniu wniosku bez rozpoznania z powodu nieuzupełnienia braków formalnych.

Wojewódzki Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności, do którego się odwołała, lakonicznie stwierdził, że petentka została prawidłowo wezwana do osobistego złożenia wniosku w siedzibie organu administracji.

Osobista obecność w urzędzie

W skardze do Wojewódzkiego Sądu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11333

Wydanie: 11333

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Opinie

Zamów abonament