Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niedozwolona działalność gospodarcza radnego

16 kwietnia 2019 | Dobra Administracja | Anna Puszkarska

Wykorzystanie mienia gminy nie musi być stałe, odpłatne i nie musi mieć wpływu na sytuację finansową przedsiębiorcy. Niezastosowanie się do tego zakazu przez radnego powoduje wygaśnięcie jego mandatu.

Radny gminy nie prowadzi sam działalności gospodarczej, ale rozważa zostanie pełnomocnikiem przedsiębiorcy. Czy będzie wiązać się to z koniecznością kontrolowania przez radnego, czy ten przedsiębiorca nie prowadzi działalności z wykorzystaniem mienia gminy i czy w związku z tym radny nie będzie pełnomocnikiem w takiej działalności?

Tak.

Zgodnie z art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (dalej u.s.g.) radny nie może prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11333

Wydanie: 11333

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Opinie

Zamów abonament