Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W kampanii stawka dużo większa niż mandaty

16 kwietnia 2019 | Kraj | Michał Kolanko

Od tego, jak zakończy się rywalizacja między politykami na listach w Koalicji Europejskiej, może zależeć kształt opozycji jesienią. W Zjednoczonej Prawicy wynik bratobójczych starć będzie miał wewnętrzne znaczenie.

Politycy opozycji lubią powtarzać, że w historii polskiej polityki nie było jeszcze takiego projektu jak Koalicja Europejska. Łączącego tak różne partie na jednej liście. To sprawia też, że wielu polityków, z którymi rozmawialiśmy, nie jest jednak w stanie przewidzieć, jaki wynik zdobędzie ten projekt i jak zakończą się rywalizacje między kandydatami w różnych okręgach. Zwłaszcza dla PSL wyniki tych starć mogą być decydujące, jeśli chodzi o pozostanie w Koalicji Europejskiej jesienią. Obecnie PSL ma cztery mandaty. Miejsca dla partii Władysława Kosiniaka-Kamysza są dobre, ale same miejsca jeszcze niczego nie gwarantują. Ludowcy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Tak jak Schetyna.

Dlatego ważne dla całej polskiej polityki starcie toczy się między Krzysztofem Hetmanem z PSL, „jedynką" KE w okręgu lubelskim, z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11333

Wydanie: 11333

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Opinie

Zamów abonament