Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Europa musi przyspieszyć w wyścigu po 5G

16 kwietnia 2019 | Rzeczpospolita Cyfrowa

2019 to rok, w którym na mapie pojawi się 5G. Już rozpoczęło się uruchamianie komercyjnych sieci 5G. Javier Garcia Gomez, CTO 
dla regionu Europy I Ameryki Łacińskiej w firmie Ericsson

 

Dysponując listą 18 kontraktów na budowę sieci 5G, Ericsson jest kluczowym graczem w realizacji tego przedsięwzięcia. Inicjujemy standaryzację, ustalamy wymagania, rozwijamy portfel rozwiązań 5G, budujemy cały ekosystem.

Pierwsze komercyjne połączenie w sieci komórkowej zostało wykonane 3 kwietnia 1973 r. 46 lat później byliśmy świadkami kolejnego przełomowego momentu w historii telekomunikacji, kiedy to operatorzy w Korei Południowej i USA uruchomili komercyjne usługi 5G na bazie rozwiązań firmy Ericsson. Za ich przykładem wkrótce pójdą kolejne kraje, ponieważ operatorzy będą przestawiać się na 5G w miarę pojawiania się na rynkach urządzeń obsługujących rozwiązania tej generacji.

Choć europejska technologia przoduje we wdrażaniu 5G w Ameryce Północnej i Azji, to jednak wynikające z niej korzyści dotrą do europejskich konsumentów i firm z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11333

Wydanie: 11333

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Opinie

Zamów abonament