Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opodatkowanie sprzedaży działki niezabudowanej o przeznaczeniu przemysłowym i leśnym

25 czerwca 2019 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Dostawa nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowi teren przeznaczony pod zabudowę i podlegać będzie opodatkowaniu stawką 
w wysokości 23 proc. VAT – uznał organ skarbowy.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 11 marca 2019 r. (sygn. 0115-KDIT1-3.4012.93.2019. 2.BJ) rozstrzygnął kwestię opodatkowania sprzedaży nieruchomości gruntowej niezabudowanej o przeznaczeniu przemysłowym i leśnym. Gmina zamierza sprzedać działkę niezabudowaną, nabytą w 1997 r. na podstawie umowy sprzedaży.

Wnioskodawcy z tytułu zakupu tej nieruchomości nie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego. Przedmiotowa działka jest niezabudowana, częściowo porośnięta samosiejkami drzew (kilkanaście sztuk).

Natomiast zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy działka położona jest częściowo na terenach przemysłu o symbolu planu E3P, częściowo w terenach lasów o symbolu planu E4ZL, zaś część działki (położona w obrębie terenu przemysłowego) znajduje się w obszarze z możliwością lokalizacji masztów antenowych dla systemów radiokomunikacyjnych. Ponadto, na części działki położonej na terenach lasów dopuszcza się umieszczenie urządzeń turystycznych oraz obiektów ściśle związanych z gospodarką leśną. Działka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11389

Wydanie: 11389

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament