Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bransoletka na złe nawyki

25 czerwca 2019 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Wojciech Sarnowski
Impuls elektryczny  to sposób na złe nawyki
źródło: materiały prasowe
Impuls elektryczny to sposób na złe nawyki

Urządzenie z modułem, 
który wysyła elektrowstrząsy, robi furorę. Kiedy właściciel je za dużo fast foodów, nadużywa internetu czy obgryza paznokcie, do jego mózgu trafia impuls sięgający nawet 450 woltów.

 

Pavlok 2, bo tak się nazywa najnowsza odsłona bransoletki stworzonej przez Behavioral Technology Group, zyskał duży rozgłos w amerykańskiej telewizji oraz wśród recenzentów technologicznych na serwisie YouTube. Autorzy urządzenia zapewniają, że dzięki ich wynalazkowi użytkownicy będą w stanie pozbyć się złych nawyków w ciągu kilku dni.

Bransoletka wyposażona jest w moduł, który zawiera w sobie kilka czujników oraz wyjście do rażenia prądem. Ma też żyroskop, dzięki któremu może wykrywać nasze złe nawyki i automatycznie wysyłać impuls elektryczny. Produkt łączy się z aplikacją na smartfonie, w której użytkownik może określić różne parametry oraz to, jakich nawyków chce się pozbyć. Wybór jest spory, od podstawowych opcji, jak wcześniejsze wstawanie czy rzucenie palenia, aż po te bardziej niestandardowe, jak blokowanie możliwości jedzenia np. w danej sieci restauracji (urządzenie korzysta z GPS w naszym smartfonie).

Wydanie: 11389

Wydanie: 11389

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament