Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chora terapia dla skazanych

03 grudnia 2019 | Rzecz o prawie | Ewa Dawidziuk

Coraz więcej osób jest kierowanych do ośrodka 
w Gostyninie. Tymczasem filozofia jego funkcjonowania powinna zostać szybko i zdecydowanie zmieniona.

W dniu 23 listopada 2019 r. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyło się seminarium poświęcone problemom z opiniowaniem i orzekaniem na podstawie ustawy z 22 listopada 2013 r. o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób.

Procedurę uznania konkretnego skazanego za osobę stwarzającą zagrożenie dla społeczeństwa inicjuje dyrektor zakładu karnego na podstawie opinii personelu oddziału terapeutycznego. Jak pokazuje przykład Zakładu Karnego w Rawiczu, można zachować dużą ostrożność przy kierowaniu takich wniosków. Z tego największego oddziału terapeutycznego w kraju skierowano ich dotąd tylko czterech. Jednostka stosuje częściej przepisy o środkach zabezpieczających pozwalające dyrektorowi wystąpić o elektroniczną kontrolę miejsca pobytu, terapię i terapię uzależnień. Jak wskazano, dostrzegalnym problemem są błędne diagnozy na etapie postępowania karnego, następnie modyfikowane w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11524

Wydanie: 11524

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament