Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatek u źródła od miasta od nabycia usług ratingowych

03 grudnia 2019 | Dobra Administracja | Marcin Szymankiewicz

Sama nazwa umowy o świadczenie usługi nie może być wyłącznym czynnikiem, który kwalifikuje lub dyskwalifikuje daną usługę jako należącą lub nie do katalogu świadczeń podlegających opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych.

- Urząd miasta (miasto na prawach powiatu) zakupił usługi analityczne związane z nadzorem nad ratingiem miasta od podmiotu zagranicznego tj. agencji ratingowej. Zgodnie z umową agencja ratingowa zobowiązana jest do ciągłego monitorowania ocen; wiarygodności kredytowej miasta, którego istotnym elementem są coroczne spotkania analityków agencji ratingowej z przedstawicielami miasta. Na podstawie danych historycznych, aktualnych i prognozowanych o stanie finansów i gospodarki miasta, przekazywanych przez miasto oraz dostępnych na stronach Biuletynu Informacji Publicznej, agencja sporządza (zgodnie z przyjętą metodologią) analizę będącą podstawą do utrzymania, podniesienia bądź obniżenia ratingu miasta i/lub jego perspektywy. Czy zakup usług analitycznych związanych z nadzorem nad ratingiem miasta tj. oceny wiarygodności kredytowej mieści się w  katalogu usług, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT i w związku z tym wypłacone agencji ratingowej X wynagrodzenie podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym, tzw. podatkiem u źródła?

Stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, podatek dochodowy z tytułu uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez podatników, o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy o CIT (tj. podatników,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11524

Wydanie: 11524

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament