Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Twórca Ubera sprzedaje akcje

03 grudnia 2019 | Rzeczpospolita Cyfrowa

Travis Kalanick, założyciel startupu łączącego pasażerów z kierowcami, który rozrósł się w globalną platformę przewozową, intensywnie pozbywa się swoich udziałów w gigancie. Michał duszczyk

 

Jak informuje CNBC, w sumie w listopadzie sprzedał akcje za ponad 1,7 mld dol. Kalanick nie czekał długo z decyzją o zbyciu części swoich walorów w Uberze. Z początkiem listopada minął bowiem tzw. lockup, czyli 180-dniowy zakaz sprzedaży akcji, jaki nałożono na byłego prezesa Ubera po wejściu spółki w maju br. na nowojorską giełdę.

Travis Kalanick ma pakiet 4 proc. akcji Ubera. Nie wiadomo, dlaczego zdecydował się na wyprzedaż. Wiele wskazuje na to, że potrzebuje pieniędzy na jeden ze swoich nowych biznesów.

Miliarder, którego odsunięto od sterów Ubera, szefuje dziś spółce City Storage Systems z branży nieruchomości, a także rozwija startup CloudKitchens. Ta ostatnia firma, zajmująca się optymalizacją dostaw, została zasilona 400 mln dol. przez saudyjski fundusz. Szacuje się, że może osiągnąć wycenę 5 mld dol.

Travis Kalanick stanowisko prezesa Ubera stracił w 2017 r. w atmosferze skandalu, po serii oskarżeń o molestowanie i dyskryminację w firmie.

Wydanie: 11524

Wydanie: 11524

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament