Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wigilia w pracy buduje ducha zespołowego

13 grudnia 2019 | Idą święta
źródło: Shutterstock

Szefowie w grudniu zrobią swoim pracownikom 
kosztowniejsze prezenty niż w 2018 roku. Zaproszą na firmowe wigilie, wręczą bony lub upominki. I choć przedświąteczne spotkania cieszą się popularnością, to nie wszyscy pracownicy mają ochotę na firmowego śledzika.

 

Wigilia w pracy to wciąż najczęściej spotykana w polskich firmach inicjatywa związana ze świętami Bożego Narodzenia. Z najnowszego badania „Plany pracodawców" zrealizowanego przez Instytut Badawczy Randstad wynika, że 47 proc. pracodawców (więcej niż w 2018 r.) zorganizuje takie spotkanie dla swojego zespołu. 34 proc. (mniej niż rok temu) wręczy premie świąteczne, a 26 proc. bony towarowe. Co piąta firma przekaże upominki dla rodzin pracowników, 18 proc. zamierza wspólnie z zespołem zaangażować się w akcje charytatywne, a tylko 2 proc. świętować w szerszym gronie, razem z rodzinami pracowników. W tym roku wzrósł odsetek firm (z 13 do 16 proc.), które w związku ze świętami nie podejmą żadnych szczególnych działań.

– Od pięciu lat zwyczaj organizowania świątecznych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11533

Wydanie: 11533

Spis treści

Reklama

Idą Święta + Komunikaty

Rzecz o biznesie

Nieprzypisane

Zamów abonament