Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wywłaszczona działka wróci do byłych właścicieli

14 stycznia 2020 | Dobra Administracja | Danuta Frey

Nieruchomość nie została zagospodarowana zgodnie z celem wywłaszczenia. Zamiast strzelnicy myśliwskiej powstały ogrody działkowe.

Orzeczeniem Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie wywłaszczono na rzecz Skarbu Państwa m.in. działkę, która miała być przeznaczona pod budowę strzelnicy. W 2017 r. trzy spadkobierczynie byłego właściciela wywłaszczonego terenu wystąpiły o zwrot nieruchomości nie zagospodarowanej na cel wywłaszczenia. W trakcie postępowania ustalono, że na terenie objętym wnioskiem o zwrot, powstał i funkcjonuje od 1984 r., rodzinny ogród działkowy. Ma charakter ogrodu stałego, i jest wpisany do rejestru Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców. Znajduje się tu pięć parceli, z czego trzy użytkują osoby fizyczne, czwartą dysponuje PZD, a piąta jest zajęta pod dojazd i parking.

Odszkodowania wypłaci gmina

Starosta orzekł o zwrocie tej części wywłaszczonej nieruchomości, na której funkcjonuje rodzinny ogród działkowy (ROD). Jednocześnie ustalił na rzecz działkowców oraz PZD kwotę odszkodowania za nasadzenia, urządzenia i obiekty, m.in. za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11556

Wydanie: 11556

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament