Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Usługa udostępniania rowerów publicznych opodatkowana podstawową stawką VAT

14 stycznia 2020 | Dobra Administracja | Marcin Szymankiewicz

Nieodpłatne korzystanie z miejskich jednośladów bez VAT, a odpłatne objęte jest 23 proc. VAT. Marcin Szymankiewicz 
doradca podatkowy

 

Miasto (podatnik VAT czynny) realizuje projekt mający na celu stworzenie systemu wypożyczalni rowerów publicznych na swoim terenie. Projekt należy do zadań własnych gminy (miasta) w zakresie kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych. Ponadto zadania te można zakwalifikować także, jako działania w zakresie ochrony środowiska i przyrody. Po wyborze wykonawcy, miasto zawarło z nim umowę na realizację tego projektu. Został on objęty dofinansowaniem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa do kwoty netto ponoszonych nakładów inwestycyjnych. Przedmiotem umowy jest w szczególności dostawa i montaż, (w ramach projektu) systemu wypożyczalni rowerów publicznych. W umowie wykonawca zobowiązał się do dostarczenia:

- rowerów,

- stacji rowerowych, terminali i stojaków rowerowych,

- parkingów rowerowych, stacji naprawy rowerów,

- strony internetowej i aplikacji urządzeń mobilnych, aplikacji terminala, oprogramowania do kontroli działania systemu oraz oprogramowania do kontroli liczby wypożyczeń rowerów i generowanych kosztów z tytułu tych wypożyczeń.

Wykonawca zobowiązany został do uruchomienia systemu wypożyczalni, a także do świadczenia odpłatnej usługi zarządzania nim i jego kompleksowej eksploatacji. Zasady korzystania z systemu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11556

Wydanie: 11556

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament