Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gotowi do biegu, start!

14 stycznia 2020 | Kraj | Zuzanna Dąbrowska
źródło: Rzeczpospolita

Kandydaci na prezydenta dzielą się na lepszych lub gorszych od własnych partii.

Wszystkie partie polityczne zgłosiły już swoich kandydatów w wyścigu o prezydenturę. Jedynie Konfederacja nie zdecydowała się jeszcze ostatecznie – nazwisko jej kandydata poznamy 18 stycznia. Ponieważ jednak po kolejnych spotkaniach regionalnych faworytem jest Krzysztof Bosak, to właśnie jego nazwisko uwzględniliśmy w naszym sondażu.

Według badania wykonanego przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej" urzędujący prezydent Andrzej Duda – kandydat PiS i pozostałych partii tworzących Zjednoczoną Prawicę – może liczyć na 44 proc. głosów, co gwarantuje mu zwycięstwo w I turze. W II turze Duda spotkałby się z kandydatką Koalicji Obywatelskiej Małgorzatą Kidawą-Błońską, która notuje poparcie nieco powyżej 23 proc. Tych dwoje kandydatów zdystansowało resztę.

Trzecie miejsce zajmuje kandydat ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, z wynikiem 7 proc., czwarte – Robert Biedroń z Lewicy – 6,6...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11556

Wydanie: 11556

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament