Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy robią innowacyjny biznes na graczach

14 stycznia 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

W branży e-rozrywki zarabia się już nie tylko na produkcji gier czy sprzętu do cyfrowej zabawy, ale również na sprzedaży tzw. skórek, a nawet ubezpieczaniu wirtualnych osiągnięć w trakcie rozgrywki. michał duszczyk

 

Rodzimy startup SkinWallet stworzył platformę do handlu „cyfrowymi dobrami". Serwis, który służy do automatycznej wyceny i sprzedaży np. broni, tzw. skórek (wygląd postaci w grach, ulepszenia bohaterów) czy wirtualnych przedmiotów rośnie jak na drożdżach i już wybiera się na warszawską giełdę. Inna polska spółka, Protect.me, wdrożyła właśnie ubezpieczenia dla graczy i nie chodzi tylko o polisę na drogi sprzęt, ale również ubezpieczenia kont w grach czy nawet cyfrowych „łupów" zdobytych w trakcie zabawy. W ramach innowacyjnej usługi współpracuje z TU Europa.

Ekspertów nie dziwi, że nad Wisłą powstają nowatorskie biznesy okołogamingowe. I wskazują, że obrót takimi dobrami cyfrowymi w niektórych przypadkach może już sięgać nawet 50 proc. wartości samego rynku gier.

Wirtualne zakupy

Na rynku gier wideo w Polsce zbudowano już wiele firm, które świetnie sobie radzą, nie tylko na rodzimym podwórku. Wystarczy wspomnieć o CD Projekcie („Wiedźmin"), 11bit studios („This War of Mine") lub Techlandzie („Dying Light"), ale i producentach sprzętu, zwłaszcza akcesoriów (np. myszki, słuchawki) dla fanów cyfrowej rozrywki, jak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11556

Wydanie: 11556

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament