Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chemseks sprzyja seksualnej agresji

14 stycznia 2020 | Rzecz o zdrowiu | Karolina Kowalska
źródło: materiały prasowe

Podstawą walki z zagrożeniami związanymi z chemseksem jest edukacja seksualna – mówi prof. Michał Lew-Starowicz, psychiatra i seksuolog, kierownik Kliniki Psychiatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Chemseks to ostatnio popularny hashtag w internecie. Okazuje się jednak, że mało kto rozumie, czym on naprawdę jest.

Chemseks to stosowanie substancji chemicznych w celu zwiększenia doznań związanych z aktywnością seksualną lub jej ułatwienia. Substancje te są zazwyczaj stosowane albo przed aktywnością seksualną, albo w jej trakcie. Zjawisko chemseksu, znane od kilkudziesięciu lat, wywodzi się ze społeczności homoseksualnych mężczyzn. Było pokazane choćby w filmie z lat 80. XX w. „Cruising" z Alem Pacino. Pierwotnie wykorzystywanie chemseksu utożsamiano ze wstydem związanym z nawiązywaniem relacji homoseksualnych. Mężczyźni wychowujący się w ostracyzmie społecznym, stygmatyzacji, często wstydzili się sami siebie, mieli kłopoty z zawiązywaniem nieakceptowalnych społecznie aktywności. Stosowanie narkotyków ośmielało ich i w pewien sposób ułatwiało nawiązywanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11556

Wydanie: 11556

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament