Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urząd krzywienia spraw prostych

03 marca 2020 | Rzecz o prawie | Jarosław 
Gwizdak

Niecierpliwość i perfekcja to wrogowie postępu. 
Zgoda na wszystko także.

 

Uczestniczyłem niedawno w konferencji pod przewrotnym tytułem „Forever Young", dotyczącej różnych aspektów starości. Dojrzałości i demencji, problemów związanych z funkcjonowaniem w społeczeństwie seniorów czy ich dostępu do kultury. Na konferencji mówiono także o możliwych oszczędnościach w wydatkach na opiekę zdrowotną, innym podejściu do gospodarki mieszkaniowej czy architektury.

Przy okazji przypomniałem sobie o działaniach podejmowanych we współpracy z Uniwersytetem Humanistyczno-Społecznym SWPS pod hasłem „sąd przyjazny dla seniora". Projekt pozwolił spojrzeć na sąd oczami jego starszego użytkownika i przyniósł wiele celnych obserwacji.

Po raz kolejny przypomniałem sobie o problemach z czytelnością druków urzędowych formularzy, w których używa się wyłącznie koloru czarnego i szarego. Umieszczenie takich formularzy w gablocie za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11598

Wydanie: 11598

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament