Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rada nie może wymagać niekaralności od członków zespołu interdyscyplinarnego

03 marca 2020 | Dobra Administracja | dr Anna Ryl

W zakresie organizacji i funkcjonowania zespołu interdyscyplinarnego rada gminy uprawniona jest wyłącznie do określenia trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków zespołu, a także szczegółowych warunków jego funkcjonowania.

Oznacza to, że rada nie ma kompetencji do wskazywania przesłanek powołania lub odwołania członków tego zespołu np. niekaralności jego członków.

Jednostki samorządu terytorialnego realizują zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Do zadań własnych gminy należy w szczególności tworzenie gminnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w tym:

- opracowanie i realizacja gminnego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie;

- prowadzenie poradnictwa i interwencji w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie w szczególności poprzez działania edukacyjne służące wzmocnieniu opiekuńczych i wychowawczych kompetencji rodziców w rodzinach zagrożonych przemocą w rodzinie;

- zapewnienie osobom dotkniętym przemocą w rodzinie miejsc w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11598

Wydanie: 11598

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament