Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Braknie czasu na testy systemu

03 marca 2020 | Prawo co dnia | Aleksandra Tarka

Firmy informatyczne mają mało czasu na dostosowanie programów do przesyłania JPK. Zmiany, które wejdą od kwietnia, były znane, ale do końca lutego trzeba było czekać na schemat plików.

Podatników VAT znów czeka stres i wyścig z czasem. Na 1 kwietnia pierwsza grupa musi być gotowa do nowego JPK. I choć zmiany były znane od dawna, firmom informatycznym zostało bardzo mało czasu na przygotowanie aktualizacji i nowych nakładek do programów komputerowych. Wszystko przez to, że elektroniczny wzór dokumentu został opublikowany dopiero 25 lutego 2020 r.

Na ostatnią chwilę

Jak wyjaśnia Adam Bartosiewicz, radca prawny, doradca podatkowy, wspólnik w kancelarii EOL, w tym, co czeka podatników po 1 kwietnia 2020 r., można się było zorientować już na jesieni 2019 r. – To wtedy pojawiły się przepisy wprowadzające zmiany w JPK. Można było z nich wyczytać, w jakim kierunku będą się musiały zmienić systemy podatkowe. Niestety, już z opublikowaniem schematów nowych JPK, czyli konkretnego wyglądu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11598

Wydanie: 11598

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament