Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hotele wkrótce będą bić się o gości

03 marca 2020 | Ekonomia i rynek | Adam Woźniak
źródło: Rzeczpospolita

W tym roku rynek powiększy się 
o tysiące pokojów 
i nowe marki. 
A mocno rosnąca konkurencja może przynieść wyraźny spadek cen.

 

Nawet 5 tys. nowych pokojów hotelowych w Warszawie, 2,5 tys. w Krakowie, ok. 1,7 tys. pokojów w Trójmieście – tak dynamiczny wzrost rynku w latach 2020–2022 zapowiada działająca na rynku nieruchomości firma doradcza Walter Herz. Mocno powiększy się także baza noclegowa w miejscowościach wypoczynkowych. Według prognoz Emmerson Evaluation w 2020 r. podaż miejsc w hotelach położonych nad Bałtykiem może się zwiększyć nawet o około 40 proc.

Jak podał w lutym Europejski Fundusz Leasingowy, z najnowszego kwartalnego Barometru EFL wynika, że co czwarty przedstawiciel branży usług hotelarskich i gastronomicznych planuje w najbliższym czasie inwestycje. W tym roku obok kolejnych obiektów już działających w Polsce sieci hotelowych pojawią się również nowe marki.

Warszawski boom

Rynek warszawski, gdzie miejsc w hotelach przybywa najszybciej, już teraz dysponuje 15 tys. pokojów. Walter Herz informuje, że wkrótce przy ulicy Wilczej otworzy się Hotel Nobu, należący do lifestyle'owej sieci powstałej dzięki współpracy Roberta De Niro, szefa kuchni Nobu Matsushisa i producenta filmowego Meira Tepera. Na Krakowskim Przedmieściu zadebiutuje butikowy hotel Sadie należący do sieci Best Western, a przy ulicy Targowej na Pradze otwarty zostanie pierwszy w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11598

Wydanie: 11598

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament