Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za standardową pracę z uczniami nie ma dodatku

03 marca 2020 | Dobra Administracja | Mateusz Adamski

Dodatek motywacyjny przysługuje za dodatkowe i nadzwyczajne efekty pracy nauczycielskiej a nie za normalne wykonywanie podstawowych obowiązków – stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.

Wojewoda łódzki unieważnił zapisy uchwały Rady Powiatu Zgierskiego dotyczące szczegółowych warunków przyznawania dodatku motywacyjnego dla nauczycieli.

W uzasadnieniu swojego rozstrzygnięcia nadzorczego wskazał, że delegację do wprowadzenia dodatku motywacyjnego dla nauczycieli stanowi art. 30 ust. 6 pkt 1 ustawy Karta Nauczyciela. Natomiast ogólne warunki przyznawania nauczycielom dodatku motywacyjnego zawiera par. 6 rozporządzenia z 31 stycznia 2005 r. Tymczasem w jego opinii rada powiatu przekroczyła ogólne kryteria przyjęte w rozporządzeniu, bowiem de facto zamiast dokonać ich uszczegółowienia, w rzeczywistości ustanowiła nowe.

Zdaniem wojewody łódzkiego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11598

Wydanie: 11598

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament