Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sklepy internetowe biją rekordy

03 marca 2020 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Piotr Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

Liczba e-sklepów rośnie od lat, ale ponad 7,7 tys. nowych internetowych sprzedawców, którzy pojawili się w 2019 roku jest absolutnym rekordem. Zwiększamy e-zakupy w kolejnych kategoriach.

 

Polski rynek handlu internetowego wart jest już ponad 50 mld zł, a jego wzrost utrzymuje się na poziomie kilkunastu procent rocznie. Ma to także efekt w postaci zainteresowania sprzedawców, którzy coraz więcej chcą na szybko rosnącym rynku działać. – Jeśli chodzi o sklepy internetowe, to w 2019 zarejestrowanych zostało 9779, a wyrejestrowano 2031. Oznacza to, że w 2019 roku przybyło ich 7748. Chyba możemy mówić o boomie – mówi Tomasz Starzyk, rzecznik wywiadowni gospodarczej Bisnode Polska, która specjalnie dla Rzeczpospolitej Cyfrowej zebrała te dane na podstawie baz GUS.

Przybywa sprzedawców

Polski rynek handlu internetowego od lat należy do ścisłej czołówki najszybciej rosnących w Europie. Dodatkowo obowiązujący od marca 2018 roku i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11598

Wydanie: 11598

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament