Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na wirusa ruszyły roboty, drony i AI

03 marca 2020 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Michał Duszczyk
Innowacyjne technologie świetnie sprawdzają  się w regionach ogarniętych epidemią. Autonomiczne pojazdy dostarczają  np. pożywienie
źródło: AFP
Innowacyjne technologie świetnie sprawdzają się w regionach ogarniętych epidemią. Autonomiczne pojazdy dostarczają np. pożywienie

Ogarniająca świat epidemia sprawiła, że startupy i innowacyjne firmy zaczęły pracować nad nowatorskimi projektami pomagającymi w walce z zarazą.

 

Wielu naukowców, przedsiębiorców i wynalazców potraktowało zbierającego śmiertelne żniwo koronawirusa jako wyzwanie. Efekty odpowiedzi innowatorów na zagrożenie są już widoczne lub wkrótce ujrzą światło dzienne. I nie chodzi tylko o rozwiązania, które stanowią bezpośrednie remedium na wirusa, ale również o takie, które np. ułatwiają życie w objętych kwarantanną regionach.

Dostawy z nieba i ziemi

W obawie przed wirusem część miast m.in. we Włoszech i Chinach zostało odciętych od świata, a wiele osób obawia się podawać sobie dłonie na powitanie. Taka sytuacja sprawia, że rośnie znaczenie choćby systemów telekonferencyjnych, czy nowych, zautomatyzowanych form dostaw m.in. e-zakupów. Przykładem może być pekiński startup Keruyun, który umożliwia zamawianie i dostarczanie internautom posiłków. Właśnie przejął go chiński gigant Alibaba, właściciel Aliexpressu.

Na znaczeniu zyskują również drony. Taka powietrzna forma dostaw z powodzeniem działa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11598

Wydanie: 11598

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament