Zarządzanie ryzykiem
Szef Legia LAB – centrum badawczo-rozwojowego warszawskiego klubu – Piotr Żmijewski o tym, jak w praktyce będzie wyglądało wznowienie ekstraklasy.
Jak wrócić do gry, żeby zachować bezpieczeństwo?
Przerwa trwa już sześć tygodni i ten czas będzie miał konsekwencje dla poziomu sportowego. Rozmawiam z partnerami z innych krajów i wszędzie na równi z bezpieczeństwem epidemiologicznym podkreśla się bezpieczeństwo związane z kondycją i poziomem sportowym. Tymi rzeczami też zajmowaliśmy się w grupie roboczej, powołanej przez Ekstraklasę SA.
O czym trzeba pamiętać?
Dokument z naukową analizą powstał w Legia LAB w ostatnim tygodniu marca. Przekazaliśmy go do Ekstraklasy SA. Powrót do gry można podzielić na dwie fazy: pierwsza to powrót do treningów, a druga to powrót do rywalizacji. Największym ograniczeniem jest niepewność co do sytuacji epidemiologicznej. Jeśli chodzi o zachowanie bezpieczeństwa, to najważniejsze są zasady prewencji oraz izolacja sportowa i testy, zdolność do śledzenia linii zakażeń.
W pewnym momencie piłkarze pojawią się na stadionach.
Co wtedy?
Infrastruktura w ekstraklasie jest nieźle przystosowana do tego, by można było izolować piłkarzy, wyznaczać takie przejścia, żeby uniemożliwić kontakt. Dostęp do drużyny zawsze był...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta