Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dofinansowanie także za część miesiąca

30 kwietnia 2020 | Kadry i Płace | Dominika Szachniewicz

Urzędy pracy odmawiają wsparcia pracodawcom, którzy wprowadzili przestój lub obniżkę etatów w trakcie miesiące. Niesłusznie.

 

Rozwiązania tzw. tarczy antykryzysowej, tj. ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tekst jedn. DzU poz. 374 ze zm.), które dotyczą dofinansowania, obowiązują od 31 marca 2020 r. Dopiero teraz pojawiają się jednak oficjalne interpretacje w tym zakresie.

Szkodliwa interpretacja...

Jedna z nich spowodowała, że wielu pracodawców ma aktualnie problem z uzyskaniem dofinansowania. Na stronie https://www.gov.pl/web/rodzina/wsparcie-dla-przedsiebiorcow-odpowiadamy-na-pytania Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w odpowiedzi na jedno z pytań podało, że: „Wskazane jest więc składać wnioski na okresy miesięczne do trzech miesięcy maksymalnie. Nie można zawrzeć, umowy na część miesiąca, okresem rozliczeniowym dla wypłaty wynagrodzenia jest miesiąc kalendarzowy". Na tej podstawie urzędy pracy, które rozpatrują...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11647

Wydanie: 11647

Spis treści

Reklama

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament