Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

MegaMisja ma dalszy ciąg

30 kwietnia 2020 | Ekonomia i rynek
Fundacja Orange na MegaMisję zaprasza  150 szkół.  Do programu #SuperKoderzy 140 placówek.
źródło: materiały prasowe
Fundacja Orange na MegaMisję zaprasza 150 szkół. Do programu #SuperKoderzy 140 placówek.

Rusza nowa edycja programów edukacyjnych dla szkół organizowanych przez Fundację Orange. TEKST POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z ORANGE POLSKA

 

Epidemia koronawirusa i przeniesienie nauki ze szkolnych ławek do internetu pokazały, jak ważne są kompetencje cyfrowe dzieci i nauczycieli. Od lat pomaga im je zdobywać m.in. Fundacja Orange. Dziś te umiejętności powinny procentować. Nauczycielom, którzy już wcześniej byli otwarci na nowe technologie, zdecydowanie łatwiej jest poradzić sobie w nowej sytuacji. To nie oznacza, że można spocząć na laurach.

Misja pokona epidemię

Z myślą o tych osobach, które potrzebują wsparcia z zorganizowaniem zdalnej nauki, Fundacja Orange przeprowadziła webinary i udostępniła turoriale. Łącznie w webinarach udział wzięło ponad 6 tys. nauczycieli, a nagrania odtworzyło ponad 27 tys. internautów.

Nie zabrakło także warsztatów online dla uczniów. Dzieci uczyły się podstaw programowania na Porankach z #SuperKoderami, a dla nieco starszych zorganizowano FabLab #wdomu – podstawy modelowania 3D i programy, w których mogą projektować. W tego typu zajęciach udział wzięło ponad 2 tys. dzieci, a fundacja zapowiada kolejne propozycje na czas epidemii....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11647

Wydanie: 11647

Spis treści

Reklama

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament