Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do świata, który do tej pory znaliśmy, już nie powrócimy

30 kwietnia 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: materiały prasowe

Izolacja, której jesteśmy poddani, będzie sprzyjała rozwojowi technologii internetu rzeczy dla miast – mówi Mariusz Kondraciuk, dyrektor branży Smart Infrastructure w Siemens sp. z o.o.

 

Jak – gdy nie ma zakazu przemieszczania się – dociera pan do pracy?

Przyznaję, że zdarza mi się korzystać z auta, jednak jako firma czynnie ograniczamy nasz wpływ na środowisko i redukujemy emisję CO2, m.in. poprzez zmniejszenie wielkości floty samochodowej oraz wybór aut z silnikami emitującymi mniej szkodliwych substancji. Do 2030 r. Siemens chce być neutralny w sensie emisji CO2 i jesteśmy na dobrej drodze do realizacji tego celu.

Pytamy, bo w Europie dobry gospodarz miasta to osoba przemieszczająca się transportem publicznym albo na rowerze. Czytaj: oszczędna, przekonana, że miasto jest bezpieczne, znająca potrzeby codzienne użytkowników infrastruktury miejskiej, do której powstania się przyczynia, dążąca do minimalizacji negatywnego wpływu technologii na środowisko. Jak w osiąganiu takich celów mogą pomóc dostępne dziś technologie?

Technologia bez wątpienia bardzo pomaga optymalizować wykorzystanie zasobów, którymi dysponujemy. Dzisiaj krwiobiegiem gospodarki jest informacja. Bez technologii teleinformatycznych nie byłoby możliwości gromadzenia, przesyłania oraz przetwarzania dużej ilości danych. Dzięki tym technologiom możliwe jest dostarczanie mieszkańcom miast wielu usług, które mają na celu poprawę komfortu ich życia. Praktycznymi przykładami zastosowań technologii w służbie mieszkańców są...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11647

Wydanie: 11647

Spis treści

Reklama

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament