Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Byle zdążyć na letni sezon

30 kwietnia 2020 | Świat | Jędrzej Bielecki

Kraje Unii nie koordynowały wprowadzenia kwarantanny, nie koordynują też jej luzowania. Łączy je jedno: priorytetem staje się ratowanie biznesu.

Dla Pedra Sancheza etapy pośrednie mają mniejsze znaczenie, ważny jest ostateczny rezultat: Hiszpania ma być gotowa na początek lipca do sezonu wakacyjnego. Premier co prawda podzielił proces znoszenia ograniczeń w życiu społecznym na cztery etapy, ale nie podał dat ich wejścia w życie. Zapowiedział za to, że w każdym przypadku proces ma się zakończyć po ośmiu tygodniach.

Najszybciej tę drogę mają jednak pokonać Wyspy Kanaryjskie, miejsce, gdzie jakby przez przypadek są najlepsze warunki pogodowe. Tu bary i restauracje otrzymały już zgodę na wznowienie działalności, choć pod pewnym warunkami, jak ten, że tylko 1/3 tarasów będzie mogła być zajęta przez stoliki. W reszcie kraju do końca czerwca Hiszpanom...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11647

Wydanie: 11647

Spis treści

Reklama

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament