Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To jest czas testów

30 kwietnia 2020 | Sport | Stefan Szczepłek
źródło: Shutterstock

Trener Michał Probierz o Cracovii w czasach koronawirusa, o tym, dlaczego Janusz Gol nie jest już kapitanem drużyny, i o książce, którą napisze.

Znam młodych trenerów, dla których jest pan wzorem. Oni chcieliby się dowiedzieć, jak sobie radzi Michał Probierz w wyjątkowych czasach.

Czasy są wyjątkowe, ale nie ma się co rozczulać. Wprawdzie w szkołach trenerskich nie uczono nas, jak się zachować podczas pandemii, bo nikt czegoś takiego nie przewidział, jednak z drugiej strony to, co teraz przeżywamy, to kryzys, a zarządzanie kryzysem było w programie studiów.

Jako trener i wiceprezes do spraw sportowych miał pan komfort: pracował pan z drużyną, do której wybierano zawodników zgodnie z pańskimi sugestiami. Ale teraz ma pan chyba więcej problemów niż trenerzy w innych klubach?

Tak, ale to nie znaczy, że nie dosypiam. Wszyscy w naszej branży mamy poczucie demontażu życia zawodowego i musimy sobie z tym radzić. W Cracovii trenujemy chyba podobnie, jak robią to w innych klubach. Każdy zawodnik ma rozpisany plan zajęć indywidualnych, ale codziennie spotykamy się na wideokonferencji, podczas której ćwiczymy wspólnie, choć każdy w swoim domu.

Macie opracowany system badań dla piłkarzy. Na czym on...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11647

Wydanie: 11647

Spis treści

Reklama

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament