Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla najmniejszych firm składka wypadkowa bez zmian

30 kwietnia 2020 | Kadry i Płace | Joanna Kalinowska

Płatników zgłaszających do ubezpieczenia wypadkowego do 9 osób od kwietnia br. obowiązuje składka na to ubezpieczenie w tej samej wysokości. Większe firmy powinny zweryfikować jej stawkę.

Od 1 kwietnia 2020 r. trwa nowy rok składkowy dla ubezpieczenia wypadkowego. Obowiązujące pozostają jednak wartości stóp procentowych składki na to ubezpieczenie ustalone dla grup działalności w załączniku nr  2 do rozporządzenia MPiPS z 29 listopada 2002 r. w sprawie różnicowania stopy procentowej składki na ubezpieczenie społeczne z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych w zależności od zagrożeń zawodowych i ich skutków (tekst jedn. DzU z 2019 r., poz. 757). Aktualne są bowiem kategorie ryzyka dla poszczególnych grup działalności obowiązujące od 1 kwietnia 2018 r. (ich kolejna zmiana nastąpi od 1 kwietnia 2021 r.).

Nie oznacza to jednak, że każdy płatnik będzie od kwietnia płacił składkę na ubezpieczenie wypadkowe w dotychczasowej wysokości. „Starą"...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11647

Wydanie: 11647

Spis treści

Reklama

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament