Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dystans silnie pożądany

21 lipca 2020 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson

W metrze, autobusach, pociągach jest może zbyt tłumnie.

 

Socjaldemokratyczny minister sprawiedliwości i migracji Morgan Johansson odrzucił możliwość wprowadzenia tymczasowej regulacji, by kierowcom i policji przyznać prawo do ograniczania liczby pasażerów w autobusach, metrze i na statkach, gdy robi się tam tłoczno.

O przedsięwzięcie działań w tym celu wystąpił do ministra sprawiedliwości zarząd stołecznego regionu i spółka sztokholmskiego transportu publicznego. Wszak nadal panuje pandemia koronawirusa i władze, by uniknąć zakażenia Covid -19, wciąż upominają się o utrzymanie odpowiedniej odległości między podróżującymi. W sytuacji jednak, gdy zbyt wielu pasażerów dostaje się na pokład lokalnych autobusów i statków, to trudno o przestrzeganie tych rekomendacji. Wcześniej wielokrotnie już monitowano, że środki trasportu publicznego są czasami tak przepełnione, że nie ma mowy o utrzymaniu społecznego dystansu. W ten...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11715

Wydanie: 11715

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament