Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strzeżmy się recydywy

21 lipca 2020 | Komentarze | Krzysztof Adam Kowalczyk

Dane, które pokazują powrót polskiego przemysłu do zdrowia, są radosnym zaskoczeniem na tle zapaści innych gospodarek. Ale jest coś, co może nam zagrozić: druga fala pandemii, a nawet tradycyjna zimowa epidemia grypy.

 

Ekonomiści długo się zastanawiali, jak będzie wyglądać odbicie w światowej gospodarce po ostrym kryzysie covidowym z wiosny. Czy będzie miało kształt V oznaczający dynamiczny powrót do stanu sprzed zarazy? Czy też raczej Covid-19 uwypukli problemy gospodarki, które narastały jeszcze przed pandemią, i powrót do zdrowia będzie wyglądał jak litera U – długa flauta kryzysu i dopiero, gdy oczyści on gospodarkę ze słabych podmiotów, mocne odbicie? Ostatnio światowi wróżono odbicie o kształcie logotypu firmy Nike – podobne bardziej do V niż U, ale z prawym skrzydełkiem mocno...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11715

Wydanie: 11715

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament