Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Połączenie Orlenu z Lotosem to historyczna transakcja

21 lipca 2020 | Prawo co dnia | Anna Krzyżanowska

Postępowanie przed Komisją Europejską było jednym z najtrudniejszych postępowań w ostatnich dziesięcioleciach. I przyznawała to sama Komisja – mówi dr hab. Maciej Mataczyński, prof. UAM, adwokat, partner zarządzający kancelarii SMM LEGAL Maciak Mataczyński Adwokaci sp. k.

Najpierw przejęcie kontroli kapitałowej nad Energą. Teraz PKN Orlen otrzymał warunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie kontroli nad Grupą Lotos. W obu tych transakcjach kancelaria brała aktywny udział. Jak to jest przyczyniać się do budowy polskiego kolosa multienergetycznego?

Przede wszystkim praca z profesjonalnym zespołem PKN Orlen to dla nas duży przywilej. Nieocenione było też wsparcie prezesa Daniela Obajtka i jego determinacja, żeby tę transakcję przeprowadzić. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pracować przy tych transakcjach. Postępowanie dotyczące połączenia z Lotosem było jednym z najtrudniejszych postępowań KE w ostatnich dziesięcioleciach. I ona...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11715

Wydanie: 11715

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament