Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od nowego roku urosną kary za brak OC

23 września 2021 | Moje pieniądze | Regina Skibińska
Brak OC osobówki to kara w wysokości 6020 zł
źródło: Shutterstock
Brak OC osobówki to kara w wysokości 6020 zł

Wzrost wynagrodzenia minimalnego to dobra wiadomość dla osób najsłabiej zarabiających, ale zła dla kierowców, którzy wbrew obowiązkowi nie kupują komunikacyjnej polisy OC. Jednak kara za brak tego ubezpieczenia to i tak niewinna dolegliwość w porównaniu z odszkodowaniem, które często musi zapłacić kierowca bez polisy poszkodowanym przez siebie osobom.

Od stycznia 2022 r. minimalne wynagrodzenie wynosić będzie 3010 zł, a to oznacza, że kary za brak ubezpieczenia posiadaczy pojazdów mechanicznych będą wyższe.

Polisę OC muszą mieć wszyscy posiadacze pojazdów mechanicznych, dopóki pojazd jest zarejestrowany, bez względu na jego stan techniczny i to, czy jest on aktualnie użytkowany. Polisa ta automatycznie zostaje przedłużona na kolejne 12 miesięcy, o ile właściciel samochodu jej nie wypowiedział i o ile opłacił wszystkie raty składki. W przypadku sprzedaży samochodu nowy właściciel może korzystać z OC zbywcy tylko do końca okresu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12073

Wydanie: 12073

Spis treści
Zamów abonament