Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gaz ziemny będzie głównym paliwem transformacji

23 września 2021 | Ekonomia i rynek | Michał Niewiadomski
źródło: materiały prasowe

Ciepłownictwo będzie się zazieleniać. Duże nadzieje pokładamy w biometanie. Stajemy przed wielkim wyzwaniem redukcji emisji CO2 – mówi Jacek Szymczak, prrezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.

 

Kilka dni temu zakończyło się jubileuszowe XXV Forum Ciepłowników. Co przez te dwie i pół dekady było dla branży największym wyzwaniem?

Transformacja naszego sektora była realizowana w sposób najbardziej dynamiczny w porównaniu z innymi sektorami energetycznymi. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat ograniczyliśmy emisje ciężkich związków siarki o około 80 proc., azotu o 55 proc., ciężkich pyłów o ok. 85 proc., a nawet CO2 o ponad 20 proc. Ponadto tam gdzie wchodzi ciepłownictwo systemowe, likwidowane są lokalne kotłownie, jak również kopciuchy indywidualne. Blisko 200 razy ograniczyliśmy emisję benzopirenu, głównego odpowiedzialnego za przedwczesną śmierć z powodu niskiej emisji.

W kontekście...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12073

Wydanie: 12073

Spis treści
Zamów abonament