Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska wciąż jest atrakcyjna

23 września 2021 | Ekonomia i rynek
Eksperci wskazywali, że jednym z głównych wyzwań zarówno dla przedsiębiorców, jak i całej gospodarki będzie zielona transformacja
źródło: materiały prasowe
Eksperci wskazywali, że jednym z głównych wyzwań zarówno dla przedsiębiorców, jak i całej gospodarki będzie zielona transformacja

Zagraniczne firmy działające w naszym kraju oczekują stabilności otoczenia regulacyjnego i poprawy konkurencyjności gospodarki dzięki zielonej transformacji.

Jaka jest na tle regionu pozycja konkurencyjna Polski w przyciąganiu zagranicznego kapitału? Czy atuty naszego rynku pracy są ciągle aktualne? Jakich inwestycji potrzebuje polska gospodarka i jak się to ma do planów inwestorów? M.in. o tych tematach rozmawiali uczestnicy panelu „Inwestycje zagraniczne" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

W dyskusji wzięli udział Karin Sköld, prezeska i dyrektorka generalna ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce, Urszula Wöltjen, doradczyni reprezentująca Invest Region Leipzig, Grzegorz Piechowiak, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych, Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills Polska, Lars Gutheil, dyrektor generalny, członek zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oraz Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska.

Przewagi konkurencyjne

Jakie są dziś przewagi konkurencyjne Polski? Bardzo mocna jest m.in....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12073

Wydanie: 12073

Spis treści
Zamów abonament