Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracownik odpracuje firmowe dofinansowanie kosztów jego nauki

23 września 2021 | Kadry i Płace | PATRYCJA CHOBEL-KOTASIŃSKA

Jeżeli pracodawca chce zobowiązać zatrudnionego, aby odpracował on przyznaną mu pomoc w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, musi zawrzeć taką klauzulę w umowie szkoleniowej.

Z pracownikiem podnoszącym kwalifikacje zawodowe pracodawca może zawrzeć tzw. umowę szkoleniową, która określa wzajemne prawa i obowiązki stron w tym zakresie. Taka umowa jest traktowana jako umowa prawa pracy. Jest związana z umową o pracę, ale jest od niej odrębna.

Ustalenia ustne...

Umowę szkoleniową można zawrzeć w różnych formach. Gdy obejmuje wyłącznie elementy konieczne i postanowienia o świadczeniach dodatkowych pracodawcy, wystarczająca jest forma ustna. Można ją jednak zawrzeć na piśmie ze względów dowodowych.

W treści tej umowy pracodawca zobowiązuje się przyznać pracownikowi podnoszącemu kwalifikacje zawodowe urlop szkoleniowy oraz zwolnienie z całości lub części dnia pracy na czas szkolenia. Pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia za czas tych nieobecności i zobowiązuje się do podjęcia podnoszenia kwalifikacji zawodowych w formie wskazanej w umowie. Ma obowiązek dołożyć należytej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12073

Wydanie: 12073

Spis treści
Zamów abonament