Energetyka czeka na rozwód z PGG
Rząd ma wkrótce wysłać do Komisji Europejskiej wniosek notyfikacyjny wsparcia finansowego dla górnictwa. Od decyzji KE zależy, czy i kiedy spółki energetyczne wyjdą z nieudanej inwestycji w PGG.
Proces transformacji energetyki i górnictwa zależy od decyzji KE, która oceni, czy pomoc publiczna dla kopalń jest zasadna. Na informacje o losach wniosku notyfikacyjnego, a w konsekwencji samej transformacji branży czekają koncerny energetyczne mające akcje największej spółki górniczej w Europie, Polskiej Grupy Górniczej (PGG). – Możliwość wyjścia z tej inwestycji zależy od planów transformacji górnictwa – tłumaczą nam spółki.
W latach 2016–2018 firmy energetyczne wydały łącznie 2,3 mld zł na dokapitalizowanie znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej PGG. Była to forma wsparcia największego producenta węgla w Polsce. Grupa PGNiG...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta