Pandemia tylko przyspieszyła zmiany zachodzące w biurach
Część czynności niezbędnych dla działania firm wymaga bezpośredniego kontaktu pracowników ze sobą, dlatego jestem spokojny o przyszłość biur i popyt na nie – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Dominik Stojek, partner associate w dziale doradztwa nieruchomościowego w firmie Deloitte.
Rynek biurowy analizuje się najczęściej pod kątem powierzchni budowanej przez deweloperów lub wynajętej przez firmy czy wartości kupna sprzedaży nieruchomości. Wy na stolicę patrzycie przez pryzmat pozwoleń na budowę i „wuzetek”. Jaki obraz rynku wyłania się z trzeciej już edycji raportu Warsaw Crane Survey?
Rzeczywiście, kilka lat temu postanowiliśmy spojrzeć na warszawski rynek biurowy z trochę innej perspektywy i zweryfikować pewne założenia dotyczące tego, w jakim kierunku rynek będzie się rozwijał. Patrząc na wyniki naszego ostatniego badania, widać kilka trendów.
Po pierwsze, spada liczba pozwoleń na budowę: w 2021 r. wydano tylko dwa, rok wcześniej pięć, a dwa lata wcześniej siedem. Rekord padł w 2014 r.: 42...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta