Giełda dojrzewa do zmiany trendu
Od zeszłorocznego maksimum WIG stracił 28 proc. Stopniały portfele giełdowych miliarderów i Skarbu Państwa. Od kilku tygodni widać jednak mocne odbicie. Jest szansa na jego kontynuację – uważają eksperci.
W trakcie sesji 8 listopada 2021 r. WIG ustanowił rekord, przekraczając poziom 75 tys. pkt. Od tego czasu stracił 28,4 proc. W ostatnich tygodniach widać jednak wyraźne odbicie. Od tegorocznego minimum z 13 października, po uwzględnieniu poniedziałkowych zwyżek, WIG zyskał prawie 17 proc. Już niewiele brakuje do symbolicznego progu 20 proc., mogącego zwiastować rozpoczęcie rynkowej hossy. A WIG20 w poniedziałek ten symboliczny próg przekroczył.
W Warszawie nadal jest tanio
– Po 12 miesiącach spadków krajowego rynku akcji inwestorzy mogą zacząć oceniać, że obecny, bardzo niski poziom wycen zaczyna rekompensować czynniki ryzyka wpływające na GPW – komentuje Michał Krajczewski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego BNP Paribas Bank Polska. Dodaje, że o ile w krótkim terminie następnych kilku kwartałów otoczenie makroekonomiczne nadal może nie sprzyjać inwestycjom w akcje z uwagi na wysokie stopy procentowe i pogarszającą się koniunkturę gospodarczą, o tyle inwestorzy długoterminowi z horyzontem powyżej roku...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta