Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy potrafią zarobić na DNA i NFT

15 listopada 2022 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Michał Duszczyk
Start-up Intelliseq napędzają rosnąca dostępność i malejące koszty badań DNA, wykorzystywane np. w rozpoznawaniu chorób
autor zdjęcia: Gorodenkoff / shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
Start-up Intelliseq napędzają rosnąca dostępność i malejące koszty badań DNA, wykorzystywane np. w rozpoznawaniu chorób

Mimo rosnącej powściągliwości funduszy VC i aniołów biznesu rodzime start-upy skutecznie kuszą inwestorów. Tylko w ostatnich dniach grube miliony popłynęły do spółki Intelliseq, choć królem „polowania” bezapelacyjnie został Ramp.

Choć jak pokazują ostatnie dane PFR, aktywność inwestorów nad Wisłą słabnie, a strumień pieniędzy na innowacyjne projekty nie jest już tak wartki jak jeszcze w I połowie br., to – co podkreśla wielu ekspertów – wiele nowatorskich projektów nie musi obawiać się o finansowanie. Bo na dobry pomysł pieniądze się znajdą. A dowodzi tego choćby przedsięwzięcie, jakie realizują Michał Korostyński, Klaudia Szklarczyk-Smolana, Sławomir Gołda oraz Marcin Piechota. Naukowcy wywodzący się z PAN założyli bioinformatyczną spółkę Intelliseq, która tworzy narzędzia do automatycznej analizy DNA. Pozyskali właśnie 7,5 mln zł od aniołów z branży medycznej, funduszy YouNick Mint i Unfold.vc oraz inwestorów z Cobin Angels. Spółka planuje rozbudować dział sprzedaży, zdobyć dystrybutorów na rynkach azjatyckim i amerykańskim, a także ruszyć z globalną promocją.

Płyną na fali boomu na sekwencjonowanie

Krakowski start-up specjalizuje się w obszarze diagnostyki molekularnej, tworząc narzędzia bioinformatyczne do pełnej i automatycznej analizy danych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12420

Wydanie: 12420

Spis treści
Zamów abonament