Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie ma opłaty od środków spożywczych sprzedawanych tylko online

25 stycznia 2023 | Rachunkowość | Mateusz Jopek

Jak wskazuje ostatnio wydana interpretacja indywidualna, sprzedaż napojów, co do zasady objętych opłatą od środków spożywczych, dokonywana na rzecz konsumentów wyłącznie online za pośrednictwem portali e-handlu poprzez zawieranie umów na odległość, nie stanowi wprowadzenia napojów i tym samym nie podlega opłacie od środków spożywczych.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej 18 października 2022 r. wydał interpretację (0111-KDSB1-1.4019.28. 2022.2.WK) w sprawie przedsiębiorstwa, które w ramach prowadzonej działalności dokonuje sprzedaży tylko przez Internet. Jest to sklep on-line z napojami bezalkoholowymi ujętymi w klasyfikacji PKWiU 10.32, 10.89 lub w dziale 11, które zawierają dodatek cukrów. Umowy sprzedaży zawierane przez sklep z konsumentami przez Internet stanowią umowy zawarte na odległość w myśl art. 2 pkt 1 ustawy o prawach konsumenta, tj. umowy zawarte w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość, bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem jednego lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12479

Wydanie: 12479

Spis treści
Zamów abonament