Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Złoty czeka na wyraźny impuls

25 stycznia 2023 | Ekonomia i rynek | Przemysław Tychmanowicz

Mimo kilku ciekawych publikacji makroekonomicznych na rynku walutowym nie doszło we wtorek do istotnych zmian. Czy to cisza przed burzą?

Ci, którzy liczyli, że wtorek przyniesie jakieś spektakularne ruchy rynkowe, musieli obejść się smakiem. Można odnieść nawet wrażenia, że rynek walutowy stoi na rozdrożu, a obawy mieszają się z nadziejami.

Dobrze to widać chociażby na przykładzie amerykańskiego dolara. Momentami jest on pod presją, ale ostatnie próby jego mocniejszego osłabienia, szczególnie w zestawieniu z euro, kończą się porażką. We wtorek po południu kurs EUR/USD znajdował się znów poniżej 1,09. Stare sportowe porzekadło mówi jednak, że niewykorzystane okazje lubią się mścić. Czy będzie ono miało także zastosowanie na rynku walutowym?

Gdyby faktycznie tak było, oberwać mógłby też złoty. Również on ma ostatnio problem z kontynuacją ruchu wzrostowego. Euro we wtorek po południu było wyceniane na 4,71 zł, dolar zaś kosztował 4,34 zł. To odpowiednie 0,2 proc. i 0,3 proc. więcej niż dzień wcześniej. Oby się tylko nie okazało, że jest to tylko przygrywka przed tym, co może się dziać w niedalekiej przyszłości.

Wydanie: 12479

Wydanie: 12479

Spis treści
Zamów abonament