Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek reklamy zwalnia tempo

25 stycznia 2023 | Ekonomia i rynek | Urszula Zielińska
źródło: Rzeczpospolita

Tylko o 3,4 proc., do prawie 12,6 mld zł, urosły w 2022 roku wydatki na reklamę w Polsce – szacuje GroupM. 2023 rok może przynieść spowolnienie w branży zależnej od gospodarczej koniunktury.

Telewizja pod presją internetu oraz szybko odrabiające pandemiczne straty firmy reklamy zewnętrznej i kina – tak w skrócie wyglądał 2022 rok na rynku reklamy w Polsce. Jako pierwsi publikujemy w „Rzeczpospolitej” liczbowe dane podsumowujące czas nacechowany wojną w Ukrainie i osłabieniem gospodarki światowej, przygotowane przez mediową sieć GroupM.

Internet się umocnił

Na prawie 12,6 mld zł szacuje w 2022 r. wartość polskiego rynku reklamy GroupM, jedna z największych sieci mediowych działających m.in. w naszym kraju obok Publicis Groupe. Według wyliczeń specjalistów GroupM, w minionym roku reklamodawcy mogli zostawić w mediach o 3,4 proc. więcej niż w 2021 roku.

Medium o największych wpływach, istotnie przewyższających już niedawnego lidera – telewizję – jest internet. Według GroupM reklamodawcy zostawili w sieci prawie 6,3 mld zł, czyli o 4,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Wydatki na reklamę w telewizji były niemal takie jak w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12479

Wydanie: 12479

Spis treści
Zamów abonament